Läänemaa köögis

Risti/ jaanuar 25, 2021/ Eakate tegemised 2020

18.november Tähistasime Läänemaa maitsete aastat filmi “Läänemaa köögis” vaatamisega. Et asi väga teoreetiliseks ei jääks, oli võimalus maitsta ka Läänemaa parima toidu toote tiitli saanud mädarõigast, valmistajaks meie vallas elav Egle Ronk. Egle rääkis selle toote valmistamisest ja üldse mädarõika headest omadustest.

Külas käis dr. Tammik

Risti/ jaanuar 20, 2021/ Eakate tegemised 2020

21. oktoober 2020 Oktoobris käis külas suure töökogemusega arst dr. Tammik Haapsalust. Ta rääkis oma tööst taastusraviarstina, nõelravist ja üldse tervisest. Teema pakkus elavat huvi ja küsimusi tekkis nii palju, et üritus ei tahtnud kuidagi lõppeda. Tekkis plaan nendel teemadel veel kindlasti jätkata.

Moosikeetmine

Risti/ jaanuar 20, 2021/ Eakate tegemised 2020

8.oktoober 2020 Risti eakate esindaja käib iga kuu õnnitlemas oma piirkonna juubilare sünnipäeva puhul ja väikseks kingituseks on Risti memme moos. Selle moosi keetsid loomemajas meie aktiivsed prouad üheskoos. Avaldame siin ka salajase moosi retsepti. Moos sisaldab: rohkesti rõõmu, kolm kuhjaga kannutäit kallistusi, tosin teelusikat tervist ja näpuotsga natuke nalja. Aga ühe tähtsa ja salajase komponendi jätame nimetamata. Sünnipäevalapsed peavad

Read More

Kohtumine Reet Linnaga

Risti/ jaanuar 20, 2021/ Eakate tegemised 2020

16.september 2020 Septembrikuus käis meil külas Reet Linna, kes rääkis huvitavaid lugusid oma elust ja tööst. Samas tundis ta ka elavat huvi meie aleviku elu ja eakate tegemiste vastu. Kõige rohkem arutleti üheskoos kuidas jääda selliseks postiviiseks, nooruslikkuks ja säravaks nagu külaline. Õhtu möödus mõnusas õhkkonnas, sai nalja, vahetati elutarkusi ja saadi uusi mõtteid.

Kohvilee, pirukalee….

Risti/ jaanuar 20, 2021/ Eakate tegemised 2020

30.august 2020 Seoses Risti raamatu esitlusega 30.augustil oli Risti raudteejaamas avatud puhvet, mida pidasid eakad. Ettevalmistused algasid pea kuu aega varem, erinevatel kokkusaamistel ja eravestlustes saadi paika menüü ja otsustati kes, mida ja kui palju valmistab. Kes seisab leti taga ja mida ta siis seal täpsemalt tegema peab. Läbi arutati ka teenindajate rõivastus, tuletati meelde ja kuulati inimeste mälestusi varasematel

Read More

Suvepiknik

Risti/ jaanuar 20, 2021/ Eakate tegemised 2020

16.august 2020 Raudteekompleksis veetorni kõrval pidasid eakad augustikuu kolmandal kolmapäeval maha meeleoluka suvepikniku. Maitsesime Läänemaa maitseid, kohalike tootjate tooteid. Rääkisime niisama elust-olust ja kuulasime Endel Jeebergi väikest ettekannet meie aleviku ja eriti veetorni ajaloost. Kes tahtsid teooria praktiga siduda, said ka veetornis ringi uudistada. Piknikulisi oli kokku 23 inimest ja hetked jäädvustas pildile Piret Riis.

Eakate jalutuskäik Risti kaunites koduaedades suvel 2020

Risti/ jaanuar 20, 2021/ Eakate tegemised 2020/ 0 comments

Suvel jalutasime Risti aleviku koduaedadaes. Väga huvitav oli näha millised ideed on teoks tehtud ja kui suur töö selle kõige taga on. Päev lõppes muljetevahetamisega kohvilauas. Väga vahva oli ja järgmisel suvel jätkame kindlasti. Täname lahke vastuvõtu eest: perekond Kusmin, Tiia Lõhmus, perekond Veer, Kadri Süld , perekond Süvala ja Marje Moroz Vahtra korterelamust.